Ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için adalet talebiyle bu defa baro başkanları hastane ziyaretinde bulundu.

Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu’nun çağrısıyla ölüm orucu eylemindeki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için adalet talebiyle İstanbul Baro binasında basın açıklaması düzenlendi.

Timtik’in yatırıldığı Bakırköy Sadi Konuk Hastanesinde gerçekleşen ziyaretin ardından İstanbul Baro binasında yapılan açıklamaya baro başkanları ve siyasetçiler katıldı.

“ADİL YARGILANMA VE YAŞAM HAKLARI İHLAL EDİLİYOR

Baro başkanları yaptığı açıklamada, “Adil yargılanma hakları ihlal edilen ve artık gelinen aşama itibariyle yaşamları ciddi risk altında olan meslektaşlarımız Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal;hukuka aykırı bir şekilde, rızaları dışında cezaevinden daha kötü şartlardaki hastanelerde tutulmaktadırlar” dedi.

TİMTİK VE ÜNSAL ZİYARET EDİLDİ

Baro Başkanları tarafından avukatlar tutuldukları hastanelerde ziyaret edildi ardından sürece ilişkin bir basın toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Ebru Timtik’i; İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, Yalova Barosu Başkanı Fedai Doğruyol da Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Aytaç Ünsal’ı ziyaret etti.

FİNCANCI VE AHMET ŞIK DA KATILDI

Açıklanmaya İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TİHV başkanı Şebnem Korur Fincancı, İstanbul temsilcisi Ümit Efe çok sayıda avukat katıldı.

Dokuz8 Haber – 18.08.2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here