Antalya, Adana, Aydın, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Mersin Baro Başkanları, adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Av. Ebru Timtik ve Av. Aytaç Ünsal için bir video paylaştılar.

‘BEDENLERİNİ ÖLÜME YATIRDILAR’

Baro başkanları, yaptıkları açıklamada “Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal, adil yargılanmadıkları için önce açlık grevine başladılar, şimdi de bedenlerini ölüme yatırdılar” ifadelerine yer verdi.

Devamında ise şunları kaydetti:

“Adil yargılanma hakkının yaşama geçmesini istiyorlar. Yaşamlarının sonlanması değil, mesleklerinin sonlanması onlara daha ağır geliyor. Ebru ve Aytaç ölüyor, farkında mısınız? Yargıtay’dan bulunduğumuz talebi bir kez daha yineliyoruz, bir an evvel adil yargılanma haklarının verilmesini istiyorum. Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin tahliye kararı vermesini bekliyoruz. Adil yargılanma talepleri evrensel nitelikte. Kesinlikle adil yargılanma haklarının takipçisi olacağız. Adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Av. Ebru Timtik ve Av. Aytaç Ünsal’ın Yargıtay’daki dava dosyaları ivedilikle incelenmelidir.”

BİRÇOK ŞEHRİN BARO BAŞKANI KONUŞTU

Videoda konuşanlar arasında Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Adana Baro Başkanı Veli Küçük, İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel,  Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt,  Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz,  Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun yer alıyor.

Tükenmez Haber – 23.07.2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here